|
Maanantai iltana 7.9.2009 Turun alueen morsiusparit tutustuivat Tahdon- tapahtumassa uusimpiin hääideoihin Kauniiden ja Ruskeiden tiloissa. Kauniit ja Ruskeat oli yhdessä yhteistyökumppaneiden kanssa koonnut mielenkiintoisen intiimin illan, jossa kaikki osallistujat saivat rauhassa tutustua ja kysellä heitä kiinnostavista hääpalveluista.

Kauniiden ja Ruskeiden taitava kampaaja loihti upean kampauksen illan hiusmallille, joka koristeltiin aidoilla orkkideoilla. Kukkakauppa Kukka-Kerttu esitteli morsiuskimppuja ja kukkakoristeluideoita. Kukista saa näkojään ihmeitä aikaan - tytön päällä oli aidoista kukista loihditut asusteet, vyötä ja käsikorua myöten.
 
Aito Kultasepänverstas esitteli erikoisalaansa - 3D mallinnusta sormusten suunnittelussa. Miltä tuntuisi olla mukana omien sormusten suunnittelussa alusta loppuun?

Kuvissa on astiavuokraamo Illuusiosta Villeroy Bochin astioilla katettu noutopöytä ja noutopöytäkattaus.

Illan tarjoilusta huolehti Comedy Kitchen catering. Menu sisälsi marinoituja artisokkia ja oliiveja ciapatan kanssa, jotka maistuivat taivaallisilta. Aurakadun Suklainen huolehti jälkiruoasta upeilla suklaanautinnoilla.

Festival Studio esitteli valikoimansa egologisia hääpukuja, kuvassa malliston lyhyt ja pitkä puku. Miesten häämuodin esittelystä vastasi Turun Pukumyynti.

Onnekkaille jäi vielä upeita palkintoja käteen. Arpajaisvoittoina oli lahjakortteja, suklaata, koru, tiara, kalvosinnapit ym. arvokasta.

Lisätietoja tuotteista ja palveluista suoraan tilaisuuteen osallistuneilta yrityksiltä. Kauniit ja Ruskeat, Aito Kultasepänverstas, Apertuuri, Comedy Kitchen Catering, Kukkakauppa Kukka-Kerttu, Turun Pukumyynti, Festival Studio, Astiavuokraamo Illuusio ja Suklainen.
Lisää alueesi hääpalveluita tarjoavia yrityksiä löydät Hääpalveluhakemistostamme.
|